Tento pár orlů byl kolem hnízdního území od ledna loňského roku a vyhnal původní pár orlů z hnízda. Nový pár zůstal na teritoriu, vždy blízko u sebe, krmil se navzájem celé jaro a léto, ale bez produkce vajíček.
Poprvé za dva roky orli položili vejce do hnízda EagleCam v Minnesotě! První vajíčko DNR EagleCam dorazilo přibližně v 3:47 hodin ve čtvrtek 6. února, druhé samička položila v neděli 9. února a ve středu 12. února položila třetí vejce.
První vejce se vylíhlo 15. března, druhé se vylíhlo 17. března a třetí se vylíhlo 19. března.
Byli jsme svědky náročných podmínek, kterým musí vejce a kuřata prožít, aby se dostala k tomuto bodu. Není snadné vychovávat mladé v hnízdě 31 metrů nad zemí, ve vlhkém, chladném, větrném a někdy zasněženém hnízdě z větví a trávy.
Orli musí navzájem přežít a bránit se, jakož i vypořádat se s drsným prostředím. Rodí se se silným přežitím a územními instinkty. Větší kuřata někdy zabijí menší.
V hnízdě se mohou odehrávat brutální okamžiky a dramatické scény, když sourozenci soutěží o jídlo, jejich instinkty je nutí bojovat navzájem o kus jídla. Toto bojové chování může být obtížné sledovat, ale pomáhá jim růst v silné dospělé, kteří budou schopni odrazit predátory i jiné orly.
Někdy nejmladší kuře nepřežije. Stalo se to zde na hnízdě dvakrát. Nejmladší mládě zemřelo, protože nebylo dost silné na to, aby vydrželo soutěž o jídlo.
Jeden rok se mrtvé mládě stalo zdrojem potravy pro sourozence. Poskytlo oběma přežívajícím mláďatům protein, který orli potřebují pro růst. Pokud i jedno mládě přežije, druh pokračuje. Sledujte přenos podle svého uvážení v nadcházejících dnech s vědomím, že takto funguje příroda.
13. dubna zemřelo mládě E3 (třetí mládě, která se vylíhlo). Kuřátko nikdy nedosáhlo velikosti svých dvou mírně starších sourozenců a soutěž o jídlo byla tvrdá. Sledovali jsme tvrdý boj mláďat. Ale 13. dubna nedošlo k žádnému pohybu E3. Rodiče zatím tělo neodebrali ani recyklovali a zůstává v hnízdě.
Díky konkurenci o jídlo je nejstarší mládě (E1) ve svém instinktivním chování velmi agresivní, aby přežilo. Toto je normální chování kuřat a je vidět ve všech hnízdech orlů. E1 je významně větší než E3 a jeho nejmladšího sourozence neustále předbíhal v krmení. Toto chování bude pokračovat, dokud se kuřata nezačnou samy krmit. K vlastnímu krmení dojde, až kuřata povyrostou a když bude v hnízdě dostatek jídla.
Naší přirozenou lidskou reakcí je ptát se, proč k tomu došlo. Vzali jsme na vědomí, že rodiče nemají dostatek potravin. Existuje tvrdá konkurence s jinými volně žijícími živočichy a mezi dalšími dospělými orly o dostupné zdroje potravy. Zatímco fotoaparát nezachycuje, co se děje na zemi nebo na obloze obklopující hnízdo, zdá se, že jídlo je vzácné. Víme, že v této oblasti je mnoho orlů. Tento pár je nový v rodičovství a nemusí být dostatečně kvalifikovaný na to, aby zvládl tři další ústa, aby je krmil (kromě jejich vlastních). Nedostatek automobilové dopravy poblíž hnízda také produkuje méně zvířat usmrcených na silnici.
I když E3 nepřežil, dává to zbývajícím dvěma kuřatům lepší šance na přežití. Když přijde čas opustit hnízdo, budou lépe krmeni, silnější a odolnější.Příroda je především o přežití druhu. Během osmi let jsme měli výsadu nahlédnout do tohoto hnízda, 10 orlů úspěšně přežilo a odletělo pryč do světa.
Minnesota Nongame Wildlife Program – vyjádření
Chtěli bychom poskytnout nějaké vysvětlení o rozhodnutí nezasahovat do hnízda EagleCam a změnit přirozený pořádek života:
1) Pokud bychom orlům uměle dodali jídlo v době zoufalství, mohlo by to naučit orly, aby se nesnažili lovit, a nerozvíjet své lovecké dovednosti. Mohli by se stát závislými na dalším zdroji potravy, který by je učinil zranitelnými vůči lidem a lidským zásahem. Protože E3 umřel v pondělí, zásobování potravinami se od dospělých v hnízdě značně zvýšilo. „Poučili“ se ze ztráty, přinášejí více jídla a budou si tuto zkušenost pamatovat a zvyšovat své dovednosti po zbytek produktivních let. Pokud z nějakého důvodu není v prostředí dostatek kořisti nebo jídla, mohl by si pár v budoucnu zvolit bohatší lovecký a hnízdní stanoviště.
2) Když silnější, tvrdší mláďata přežijí a prosperují, nesou tuto genetickou sílu svému potomstvu. Díky tomu je celá populace orlů silnější a odolnější.
3) Záchrana mládě by tohoto orla přivedla do zajetí po zbytek jeho života. Pro divokého orla to není ideální život, nemluvě o tom, že by pro nějakou neziskovou dobrovolnickou organizaci byla péče časově náročná a nákladná. Doufáme, že to pomůže trochu vysvětlit, když truchlíme nad ztrátou E3.
Děkujeme za pochopení, podporu a sledování EagleCam.
Minnesota Nongame Wildlife Program
Program DNR Nongame Wildlife Program pomáhá zachovat a chránit tisíce druhů volně žijících živočichů v Minnesotě, z nichž některé byly ohroženy. Program je podporován téměř výhradně prostřednictvím dobrovolných darů. Dary pomáhají obnovit stanoviště, provádět zásadní průzkumy a monitorování, zapojit se do terénních aktivit a vzdělávání (jako jsou kamery orlů bělohlavých a dokončit další důležité projekty.
Online přenos z hnízda:
Videozáznamy:
Toto video ukazuje první vejce, které bylo položeno 6. února 2020.
Třetí vajíčko (upozornění: grafické video). Když se začíná objevovat vajíčko, živý detail otevírání kloaky.
Toto video ukazuje první líhnutí vejce pro sezónu 2020.
Video z 2. líhnutí vejce.
Krmení v hnízdě!
DNR Eagles Minnesota Sid & Nancy’s s 3 orly
Zdroj: dnr.state.mn.us/index.html