Že miluji bronzery, už je asi zbytečné zmiňovat. Ráda zkouším nové a nebojím se ani těch krémových a v tomto případě tekutých. Když jsem tedy dostala nabídku vybrat si pár produktů značky NARS, Liquid Laguna bronzer byl jasná volba. 🙂 Dnešní článek se ponese ve velmi pozitivním duchu, protože tenhle bronzer předčil všechna má očekávání, která byla už i tak velmi pozitivní.
Ačkoliv jsem vám tak trochu vyspoilerovala, jak dnešní recenze dopadne, stejně je potřeba to pořádně rozebrat a já vám musím říct, proč jsem z tekuté Laguny (seženete tady) tak strašně moc nadšená. 🙂 Začala bych balením, které sice není moc travel friendly, za to je opravdu pěkné. Těžké, pevné, sametové a celkově mě překvapilo, jak luxusně v ruce působí. Balení má pumpičku, která je rozhodně potřeba, protože představa, že si musím bronzer někam nalévat, je fakt vtipná. 🙂
Tím se dostáváme ke konzistenci, která je doslova tekutá. Doslova, jako voda s pigmenty. Proto je před použitím potřeba bronzer důkladně protřepat, aby se složky dobře smíchaly. Důrazně vám doporučuji, dělat to s nasazeným víčkem, jinak skončíte se špinavým stolem, všemi věcmi na něm a když budete mít smůlu, tak i zdí. 🙂 U mě to odnesl jen konferenční stolek a polštáře na pohovce… Ha ha.
První aplikace byla krkolomná a o radu jsem si pro jistotu napsala Terezce z NARS. Doporučila mi pumpnout si bronzer do dlaně, pořádně v něm vymáchat štětec a pak klasicky obkreslit kontury. Pod lícními kostmi, podél linie vlasů na čele, po hraně čelisti. A když se cítíte víc fancy, tak můžete opatrně stínovat i od vlasů na spáncích směrem k očím, nebo klidně i nos. Tohle všechno jde s tekutou Lagunou jedna báseň. Osobně nesnáším mít špinavé ruce od makeupu, takže si bronzer nedávám do dlaně, ale klasicky na míchací destičku na makeup.
Ze začátku jsem se bála, začít hodně namočeným štětcem ťupkat po obličeji, abych neskončila s nerozmazatelnými fleky všude možně. Přes počáteční nervozitu jsem zjistila, že se ničeho takového bát nemusím. NARS Liquid Laguna bronzer má naprosto dokonalý poměr tekutiny a pigmentů. Díky tomu je pigmentace tak akorát a jde bezvadně rozmazávat. Pracuje se s ní v podstatě stejně, jako když rozmazáváte krémový bronzer a nemusíte se bát ani příliš rychlého zasychání. Přijde mi, že zasychá úplně až během samotného rozmazávání, takže máte na aplikaci dostatek času. Půl hodiny ale s blenděním nečekejte, to je jasné. 🙂
Textura jde ruku v ruce s finišem. Bronzer na pleti není vůbec cítit, je kompletně matný a má velmi příjemnou a přirozenou barvu. Nic oranžového nečekejte. Odstín není úplně studený a díky tomu bude sedět i opálenější a tmavší pleti s teplým podtónem. A naopak není ani příliš teplý, takže ho snese i světlá pleť. NARS totiž odstín vybalancoval k dokonalosti. Minimálně tedy v mých očích. 🙂 Také vám neudělá na pleti téměř žádnou další vrstvu, jako třeba krémový bronzer a tak nemáte na pleti tuny makeupu a výsledek je velmi přirozený. Přirozený v tom slova smyslu, že můžete konturovat opravdu výrazně, a přesto kontury vypadají přirozeně (a vám to ubere pár kilo v obličeji, ha ha). Kromě toho, že vám lépe vydrží i pudrový bronzer, který posadíte na ten tekutý, bude Liquid Laguna ideální i pro no makeup looky, nebo klidně na nenalíčenou pleť, právě kvůli velké přirozenosti. To ale není můj případ.. 🙂
Poslední otázky jsou, jaký štětec si na tekutou Lagunu vzít a jak dobře vám tenhle váš výtvor na pleti vydrží. Je asi zbytečné psát, že drží opravdu celý den dokonale, protože jinak bych dnes tolik nechválila. Tak zbývá jen otázka, jaký štětec. Středně hustý, se středně dlouhým chlupem, mírně do špičky…. Jestli vám můj popis nápadně připomíná Yachiyo brush od NARS, tak se nemýlíte. Tyhle dva si spolu dokonale rozumí. Samozřejmě nemusíte mít přesně tenhle štětec a můžete použít to, co máte doma. Mně to šlo docela dobře i se Setting brush od Real Techniques a kdybych neměla Yachiyo, používala bych ten, nebo nějaký menší spíš do špičky a ne úplně hustý.
Štětec Yachiyo jsem si koupila sama a nelituji jediné koruny. Pár z vás mi psalo, že z něj nejste nadšené, že jsou štětce NARS pichlavé a předražené. Já s tím nemohu souhlasit. Cena je dána přírodním chlupem a ruční výrobou. Jemnost štětce je průměrná, ale zase je potřeba brát v úvahu, jak moc multifunkční tenhle štětec může být. Některé produkty bývají tvrdě slisované a jemným štětcem je prostě nenaberete (třeba Terracotty od Guerlain..). Já jsem se štětcem moc spokojená a kupodivu se s ním dá dělat téměř cokoliv. Nanášet pudrové i krémové produkty, tvářenky, bronzery, rozjasňovače a dá se s ním i konturovat. Jediné co mě zarazilo, že se při prvním mytí ulomilo docela dost malých kousků z chlupu a tekla z něj černá voda. Nicméně při druhém mytí už se nedělo ani jedno, takže to neřeším a doufám, že mi vydrží dlouhou dobu. Popravdě mám v plánu pořídit si ještě jeden, abych měla jeden na pudrové produkty a jeden právě na tekutou Lagunu. Yachiy seženete tady.
Na rovinu říkám, že si nemyslím, že je tekutá Laguna produkt pro každého. Spíš pro vizážistky, milovnice makeupu a mírně pokročilé uživatelky, protože je to krok navíc, chce to trochu cviku a ten správný štětec. Z toho důvodu to nebude produkt pro všechny, ale pokud milujete makeup stejně jako já a nevadí vám strávit o pár minut navíc konturováním tekutým produktem, budete ho zbožňovat. Jako já! 🙂 Napište mi, jestli ho máte, chcete, nebo se na něj chystáte a jestli také rádi používáte tekutý / krémový bronzer pod ten pudrový. Mně totiž přijde, že když si dám tu chvíli práce navíc, vypadá celkové líčení o dost lépe. Hezký zbytek dne! L.