Štěstí ve svém životě máme tendenci vždy přirovnávat k jistým symbolům štěstěny. Domníváme se totiž, že mezi nebem a zemí skutečně něco magického musí být a že se věci přece jen nedějí bez jakéhokoliv opodstatnění. Již naši předci si štěstěnu rádi přivolávali do svých příbytků a doufali tak v blahobyt, pohodlí a spokojenost. Dnes tomu není jinak. Lidé mají tendenci si symboly štěstí spojovat s mocnou sílou něčeho, co nedokážou pojmenovat. A proč také ne? Vždy se přece říká, že štěstí přeje připraveným, není tomu tak? Třeba právě díky tomu, že budete mít neustále při sobě symbol štěstí, vyhrajete kupříkladu právě vy, ty pomyslné miliony třeba ve sportce, kdo ví?
Neznámější symboly pro štěstí
Vyhrát astronomický eurojackpot a mít se do konce svých dnů blaze. To je nejspíše sen každého z nás, když pomineme chtíč štěstí v lásce či touhu po pevném zdraví. A tak se nelze divit, že v přírodě hledáme čarovnou sílu ve čtyřlístcích či si na zeď v předsíni věšíme podkovy. Právě tyto symboly patří k těm, ve kterých hledáme štěstí ze všeho nejčastěji. Již staří Keltové věřili v čarovnou moc železa, která měla dle všeho odhánět zlé duchy z jejich domovů. Čím větší podkovu tak na zdi měli, tím se cítili šťastněji. V symbolech přinášející štěstí ovšem nezaostává ani symbol berušky, prasátka či zvířecí sošky podle Feng Shui.
Prasátko, jako symbol hojnosti a blaženosti
Ti, kteří doma rádi spoří si nejčastěji pořizují domácí kasičky ve tvaru prasátka. Keltové dokonce symbol prasátka rádi vyobrazovali na svých mincích a to velmi často. Tento symbol je totiž nejen symbolem štěstí, nýbrž i hojnosti, plodnosti a kýženého blahobytu. A proč? Zejména je tomu tak z toho důvodu, že prasátko je vypasené, tedy dobře vykrmené a tak se mu logicky musí skvěle dařit. Ne nadarmo se tak symbol prasátka stal synonymem pro mnohé loterijní společnosti.
Třínohá žába jako symbol štěstí podle Feng Shui
Tradiční čínská symbolika se vyznačuje zejména jednou ze svých nejoblíbenějších zvířecích postav, kterou je takzvaná třínohá žába. Ptáte se, proč právě třínohá? Odpověď je jednoduchá, v Číně je totiž výraz pro smrt zvukově shodující s výrazem pro čtyřku, tudíž v Číně čtyřku raději nepoužívají a proto tedy tři nohy. Dalším symbolem štěstí je v těchto končinách i tradiční pes Fu. Pokud vás tedy láká čínská symbolika štěstí, s těmito symboly rozhodně nešlápnete vedle.
Zkuste štěstí v loterii Účtenkovka. Registrace do hry nic nestojí