K létu neodmyslitelně patří grilování. Pro dokonalé zážitky z grilování, abychom si na pokrmu dobře pochutnali a abychom nejedli maso s napečenými škodlivinami, je důležité se o gril dobře starat a pravidelně ho čistit. Čištění grilu je podstatné i z hlediska bezpečnosti. Poradíme vám, jak se o gril starat.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Kdy a jak často čistit gril
Ideální je začít s čištěním grilu hned po grilování, dokud je rošt ještě teplý, ale zároveň dostatečně vychladlý na to, abyste se nepopálili. Před každým grilováním by měl být rošt hygienicky čistý. Po každém grilování odstraňte hrubé nečistoty a napečené zbytky potravin pomocí ocelového kartáče, nebo škrabkou z nerezové oceli. Až rošt trochu vychladne, otřete zbytky nečistot vlhkým hadříkem či ubrouskem – nepoužívejte chemické přípravky!
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Jak na mastnotu
I když grilujete na čistém grilu, mastnotě se při grilování prostě nevyhnete. V tom případě bude potřeba sáhnout po přípravku, který je určený na odmaštění grilu. Přípravky na odmaštění grilu dokážou odstranit mastnotu, extrémní nečistoty a zapečeniny. Stačí je na mastnotu aplikovat, nechat působit pár minut a poté dostatečně opláchnout.
Jak skladovat gril
Když jste gril vyčistili, je dobré ho chránit před před povětrnostními vlivy. Pokud chcete, aby vám gril dlouho vydržel, uchovávejte ho v suchu ideálně pod přístřeškem a pod plachtou. Prodloužíte tím jeho životnost.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Vhodné pomůcky při grilování
Grilovací pinzeta vám usnadní obracení masa a zeleniny.
Pokud milujete steaky, pořiďte si grilovací teploměr na maso. Teplotu bychom měli měřit uvnitř masa během grilování proto, aby došlo k řádnému a bezpečnému propečení a zároveň, aby maso nebylo zbytečně příliš vysušené.
Článek Kroky, které pomohou dokonale vyčistit gril se nejdříve objevil na České návody.