Snad každý člověk měl v dětství nějaké vysněné povolání. Mnoha lidem se později jejich dětské sny rozplynuly. Někteří skutečně šli za svým cílem a věnují se tomu, co vždycky chtěli dělat. Jiní dělají práci, která je možná nenaplňuje, ale je pro ně zdrojem příjmu. Najde se i mnoho lidí, kteří zaměstnání nemají a snaží se marně najít uplatnění. Dnes je především cílem být finančně zabezpečený, protože od toho se odráží i jistota a bezpečí. Chtěli byste najít potřebné zaměstnání, ale nevíte, kde hledat? Poradíme vám.
Zaměřte se na důležité kanály
Když už hledáte práci, mělo by jít o intenzivní hledání, protože s čím větším nasazením do toho půjdete, tím dříve se dočkáte úspěchu. Práci je vhodné hledat také efektivně, pokud zvolíte metodu, která není dobrá, může vás to stát jen mnoho času.
Nejdůležitějším zdrojem jsou velké pracovní portály. Zapomeňte na malé a neaktualizované weby, najděte několik největších pracovních portálů a každý den zde kontrolujte, jestli nepřibyla volná místa. Pokud se nějaká objeví, neotálejte a ihned odpovězte. Na pracovních portálech si můžete filtrovat lokalitu i obory, také si můžete nechat zasílat nabídky nových míst na email, aby vám žádná neunikla.
Dalším kvalitním zdrojem je Facebook, konkrétně lokální skupiny, kde se zveřejňují pracovní nabídky. Být členem takových skupin vám dává možnost vědět o každé nové nabídce.
Můžete hledat také na stránkách konkrétních firem, řada z nich hledá zaměstnance. Není to ale vždy dobrá taktika, protože většina firem dává své inzeráty právě na pracovní portály nebo do různých skupin.
I když internet nabízí nejlepší možnosti pro hledání pracovního místa, vyplatí se být obezřetný i mimo internet. S hledáním pracovní pozice vám může pomoci i Úřad práce. Další možností je sledovat inzeráty v tisku, na výlepových plochách nebo třeba na billboardech. Nehledejte jen občas, udělejte z hledání práce rutinu a buďte trpěliví. Tím maximálně zvýšíte pravděpodobnost na nalezení vhodné pozice. Samozřejmostí by měl být profesionálně zpracovaný životopis, protože především podle něj se bude váš potenciální zaměstnavatel rozhodovat, jestli vás přijme nebo ne.