Sledování televize je pro mnoho starších lidí oblíbenou a jedinou zábavou téměř každý den. Tato skutečnost by neměla nikoho překvapit, protože televize poskytuje mnoho zajímavých informací o moderním světě a umožňuje přístup k mnoha informacím a zábavným pořadům.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Velká skupina seniorů, kteří rádi tráví čas sledováním televizních programů, je nucena tuto činnost vzdát nebo je baví méně než dříve. Důvodem je problém se sluchovým postižením, který ztěžuje maximální využití televizoru.
Alternativou k nadměrné hlasitosti televize, která může ztěžovat život ostatním členům domácnosti, jsou televizní sluchátka pro sluchově postižené. Je to skvělý způsob, jak si lidé se sluchovým postižením mohou naplno užít výhody televizoru. Sluchátka k televizi pro seniory jsou skvělým dárkem, který můžete darovat vašim prarodičům, rodičům nebo starším příbuzným, kteří rádi tráví čas sledováním televizních programů. Jak taková sluchátka vybrat a na co si dát při výběru pozor?
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Sluchátka k televizi pro seniory
Starší lidé se často potýkají s problémem se sluchovým postižením, který jim výrazně znemožňuje využívat řadu vymožeností včetně sledování televizních programů. Řešením tohoto problému mohou být sluchátka pro TV pro sluchově postižené, protože díky nim může starší člověk volně sledovat televizní programy, přičemž zřetelně slyší všechny zvuky, které tam vydávají.
Toto řešení je nejen velkým komfortem pro seniora, ale také pro jeho rodinu a domácnosti, které obvykle ruší vysoká hlasitost televizoru. Při použití sluchátek k televizi se zvuk nešíří po místnosti a není vzdálený od diváka, ale jde přímo do uší diváka.
Proč se seniorům vyplatí pořídit bezdrátová sluchátka k televizi?
Důvodů je jistě více, ale tím nejdůležitějším z nich je absence omezení pohyblivosti, která se u sluchátek s kabelem vyskytuje. Sluchátka bez kabelu umožňují sledovat programy odkudkoli – jediným omezením je dosah takového vybavení, který je mnohem větší než standardní délka kabelu.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Na co si dát pozor při výběru sluchátek?
Při výběru bezdrátových sluchátek pro seniory se vyplatí věnovat pozornost jejich typu, napájení, dosahu, způsobu propojení s televizí a designu.
Jaké typy sluchátek existují?
V současné době v obchodech najdete televizní sluchátka pro sluchově postižené v podobě přesušáků, tedy těch, která se nasazují přímo na ucho. Reproduktory jsou umístěny v náušnících a ty jsou zase spojeny čelenkou.
Oblíbená jsou také bezdrátová sluchátka v podobě kolem uší. Jedná se o největší modely, které jsou považovány za nejvýhodnější nabídku pro seniory. Sluchátka nejsou zaměřena pouze na ucho, ale pokrývají celou délku náušníků, aby nedošlo k pomačkání kůže ucha.
Bezdrátová sluchátka k televizi pro seniory mohou být ve formě sluchátek s bateriemi a sluchátek, které vyžadují nabíjení. Jaká jsou nejlepší bezdrátová sluchátka? Obě verze mají své výhody a nevýhody. Nepopiratelnou výhodou modelů na baterie je snadné použití, protože výměna baterií je jednoduchá a intuitivní, díky čemuž ji zvládne každý důchodce. Sluchátka vyžadující nabíjení jsou zase velmi oblíbená díky tomu, že je lze kdykoli připojit ke zdroji a nevyžadují dokupování baterií nebo akumulátorů. Výběr vhodné verze je třeba přizpůsobit možnostem a preferencím seniora, který bude sluchátka používat
Bezdrátová sluchátka se obvykle připojují k přijímači díky Bluetooth nebo Wi-Fi modulu. Při výběru modelu sluchátek s tímto způsobem připojení k TV se vyplatí staršího člověka poučit, že taková sluchátka mají omezený dosah a po jeho překročení může být komunikace s TV narušena nebo zcela přerušena. Správně nasazený design sluchátek se přímo promítá do pohodlí při používání tohoto vybavení.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Bluetooth
Bluetooth se uplatní všude tam, kde není zapotřebí zvlášť velký dosah. Průměrný dosah tohoto signálu je kolem 10 metrů, což na televizi bohatě stačí. Výhodou Bluetooth přenosu je i pohodlné spárování z výchozím zařízením a univerzálnost. Je nutné se předem ujistit, že daná TV bude schopná se sluchátky komunikovat – že podporuje danou funkci i standard přenosu.
Radiofrekvenční sluchátka
Od Bluetooth sluchátek liší zejména větším a silnějším dosahem signálu. S přenosem přes rádiové frekvence můžete být od vysílače vzdálení až 100 metrů.
Jejich nevýhodou je snižující se kvalita zvuku se zvyšující se vzdáleností od vysílače. Nevýhodou je i vyšší cena sluchátek nebo vyšší riziko zpoždění zvuku za obrazem.
IR sluchátka.
Zde signál vydává infračervené vlny z infračerveného portu. Vysílač musí být v dosahu posluchače a pro nerušený přenos nesmí být mezi posluchačem a vysílačem žádné překážky. Výhodou bezdrátových sluchátek s technologií infračerveného záření je jejich nižší pořizovací cena.
Wi – Fi sluchátk
Tyto sluchátka se skládají z modulu wi-fi, který je schopen převést zvukový signál a poté je odeslat do reproduktorů. Na jejich správnou funkci je potřeba mít na paměti stávající pravděpodobnost vlivu počasí, elektrických zařízení třetích stran atd. Se stabilním připojením k internetu, tento typ sluchátek přinese uživateli výhradně pozitivní emoce.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Jaké typy sluchátek jsou na trhu?
Uzavřená sluchátka – tyto modely redukují zvuky zvenčí a zabraňují tomu, aby zvuk sledovaných televizních programů unikal mimo oblast sluchátek. Důležitými vlastnostmi tohoto modelu, které mohou mnoha lidem způsobit nepohodlí, je obtížné větrání a úplná nepřirozená zvuková izolace.
Otevřená sluchátka – oproti uzavřeným sluchátkům zaručují dobrou ventilaci, díky čemuž se velmi pohodlně používají. Otevřená konstrukce sluchátek znamená, že zvuky zvenčí se dostávají k uším přihlížející osoby a zvuky slyšené ve sluchátkách jsou minimálně přenášeny ven.
Polootevřená sluchátka – jedná se o mezivariantu mezi dvěma výše uvedenými verzemi sluchátek, která spojuje výhody obou modelů.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Nejlepší sluchátka k televizi
Článek Jak vybrat bezdrátová sluchátka pro seniora se nejdříve objevil na České návody.