Kamera je umístěna na okraji lesa na ostrově Saaremaa, největšího ostrova Estonska.
Saaremaa s 2,673 km je největší z estonských ostrovů s asi 31,700 (2014) obyvateli,nachází se mimo estonskou pevninu v Baltském moři.
Saaremaa se může pochlubit bohatou flórou a faunou v mírném mořském podnebí. Pobřežní oblasti jsou známé výskytem tuleňů kuželozobých.Webová kamera je financována společností RMK (Estonský State Forest Management Center), navržená a nainstalovaná ve spolupráci s Looduskalender. Obraz je přenášen pomocí nové generace Mobotix webovou kamerou, pomocí infračerveného osvětlovače a je poháněn solárními panely. Systém byl sestaven společností Hatcam. Video tok je přenášen prostřednictvím mobilních stožárů společnosti Teetormaja a zpřístupněn pro diváky společností EENET od roku 2014.
Nejčastějšími návštěvníky krmelce jsou převážně jeleni, lišky a psíci mývalovití.
V zimních měsících lesníci jeleny přikrmují senem a mrkví.
Původní populace jelenů v Estonsku byla zaniklá již před 10. stoletím. Současná populace jelenů v baltských státech byla znovu zavedena přivážením jelenů z různých zemí, jako je Rusko, Polsko a Německo. Chov jelenů začal v oplocených ohradách (tzv. „Jelení parky“), odkud někdy utekli do divočiny. V Estonsku obnova jelenů začala v roce 1927, kdy některá zvířata, dar německého konzula byla propuštěna na malém ostrově Abruka blízko Saaremaa.
Jelen Evropský
Jelen evropský, je velký sudokopytník z čeledi jelenovitých .Vyskytuje se na rozsáhlém území Evropy, na Kavkaze, v Malé, západní a střední Asii a izolovaně také na území mezi Marokem a Tuniskem, což z něj činí jediný druh jelena v Africe
Jelen evropský patří mezi největší (nejmohutnější) zástupce své čeledi. Samci dorůstají 175–230 cm a jejich hmotnost
se pohybuje mezi 160–240 kg. Samice jsou oproti samcům značně menší, dorůstají 160–210 cm a dosahují hmotnosti mezi 120–170 kg. Ocas přitom měří 12–19 mm a v kohoutku dosahují výšky 120 až 150 cm. Velikost i hmotnost je však velmi proměnlivá a viditelně se liší mezi jednotlivými poddruhy, kdy nejtěžší může vážit až 500 kg, oproti tomu jeleni žijící v méně příznivých podmínkách (např. poddruh z Korsiky) mohou dorůstat pouhých 70 cm a vážit sotva 100 kg.
Online přenos z krmeliště
Videozáznamy:
Majestátní šestnácterák olizuje solný liz
Jeleni si pochutnávají na mrkvi
Puštík obecný
Liška na krmelišti
Krásný dvanácterák
Zdroj: looduskalender.ee, Videozáznamy fleur3978