… po čase opět osobní knihovničku 🙂

Před pár dny jsem si ze záznamu Radiožurnálu poslechla rozhovor Lucie Výborné s českým ekonomem Tomášem Sedláčkem. Přestože jsem z oboru během mateřské „zběhla“ a rozhodla se věnovat zahradám, neznamená to však, že mne nezajímá, kam se ubírá naše ekonomika. 

Když se k tomu přidá záliba „v odchylkách od normálu“ (obdivuji a inspirují mne lidi, kteří dělají věci jinak, protože jim věří, i když jsou pro „většinu“ někdy blázny), není to už daleko k tomu objednat si od Tomáše Sedláčka i jeho knihu „Ekonomie dobra a zla“, se kterou se, možná i pro svůj méně obvyklý přístup ke svému oboru, neztratil ani za našimi hranicemi 🙂

Recenze vyznívají více než příznivě, nezbývá tedy, než se do ní pořádně zakousnout. Podle všechno je to kniha psána velmi čtivě a zajímavá by mohla být nejen pro lidi z oboru, ale i širší veřejnost, která ráda přemýšlí v souvislostech.

A když už se objednávalo, tak aby to poštovné stálo za to, přidala jsem do nákupního košíčku i 3 „rozvojové“ knihy Laurenta Gounella. Recenze čtenářů jsou opět vynikající. Psycholog, spisovatel a uznávaný odborník na rozvoj osobnosti podle nich ve svých knihách zúročuje mj. i 20 let cestování po světě a setkávání se s výjimečnými lidmi – ať už jde o lékaře z oblasti neurologie a neurolingvistiky,  léčitele či peruánské šamany či mudrce. Propojuje v nich svět psychologie, filozofie, komunikace a duchovního rozvoje. Vybrala jsem si z nich ty, které mne zaujaly nejvíce svým názvem – Den, kdy jsem se naučil žít, Muž, který chtěl být šťastný a Bůh chodí po světě vždycky inkognito – a začetla se do první jmenované.


Určitě poreferuji o tom, jak se mi knihy líbily, ale možná už je zná někdo z vás… Tak pokud ano, jsem zvědavá, zda a pokud ano, jak vás zaujaly 🙂

Mějte se krásně.


A.